2002 GB Rowing Calendar

Page created 26 Oct 99, last updated 8 Jan 2004.  If, for the event you are looking at, there are no links here to the 2002 information, it may perhaps be worth trying last year's link (if there is one) from the 2001 calendar, or (of course) keep an eye on Rachel Quarrell's New Information page.  Also see ARA calendar for 2002


6  Jan  Head of Avon Gorge [date changed from 12 Jan] [results xls]
12 Jan  Head of Avon Gorge [date changed to 6 Jan]
        Upton Head [results]
19 Jan  SARA Senior & Junior trials - SCP [senior results]
20 Jan  Boston Head [draw & results]
        Remenham Challenge [revised results]
26 Jan  Cambridge Head to Head [results & by divisions]
        Glasgow University Western Head [poster, entry form, & start order]
         [cancelled because of the weather]
27 Jan  Cambridge Winter League [1st leg][results]

2 Feb Hampton Head (Jun/ Sch) [link, & provisional start list][cancelled] Warrington Head [date changed to 3rd Feb] Durham Small Boats Head [start order] [cancelled, & again Sat 9 Feb, perhaps now March 2nd?] Wycliffe Big Head (not 9th) [start order][cancelled] Peterborough Head [date changed from 9th Feb] [link][cancelled] 3 Feb Warrington Head [date changed from 2nd Feb] 9 Feb Henley 4s Head [link][cancelled] Peterborough Head [date changed to 2nd Feb] Wycliffe 8/4s Head (date now confirmed as 2nd) Cambois Head ? Durham Small Boats Head [start order] [cancelled on 2 Feb, and again Sat 9 Feb, held on March 2nd] M & W, + LM & LW, GB squad assessments - Boston [results: div 1 (M & W), div 2 (LM & LW), + preview & results from ARA] 10 Feb Stourport Head [cancelled] Bedford Head [date changed from 17th Feb] [start order; results, & by divisions] 14 Feb UL Trial eights [report from Daily Telegraph] 16 Feb Henley Junior Head [results will be available from Mikrotime][cancelled] Molesey Veterans Head [start order now available, + info on stream conditions; results now available] Avon County Head [link; results (PDF): overall & by events] South Yorks Head link, + start order, course records, & course map; results now available] Norwich Head [date changed from 23rd Feb, but perhaps to 2nd March] Inverness Eights & Small Boats Head [poster & entry form; start order: div 1, div 2, + results (xls): div 1, div 2] JM & JW GB squad assessments - Boston [results: div 1 (JM16 & JW), div 2 (JM), + from ARA] 17 Feb Tideway TT (cancelled) Bedford Head [date changed to 10th Feb] Castle Dore Head [new date] Cambridge Winter League [2nd leg] JM & JW GB squad assessments - Boston [results, + from ARA] 23 Feb Burway Head [start order][cancelled] Norwich Head [date changed to 16th Feb, or perhaps to 2nd March] Worcester Head [start order][cancelled] Tyne Head [notice & start order; results now available] Clydesdale Eights & Fours Head [poster, info pages 1 & 2, entry form, + start order (xls)][postponed to 16 Mar] 24 Feb Greenwich 4s Head [date changed to 3rd Mar] Nottingham Head of the Trent [start order] [postponed, because of strong stream, to original date of 3 Mar] Quintin Eights Head [results] Fowey Head 26 Feb - 2 Mar Cambridge Lent Bumps [Tuesday racing cancelled but racing thereafter; complete bumps charts: men & women, + many comments on message board] 27 Feb - 2 Mar Oxford Torpids [All racing cancelled; river conditions] MAR 2 Mar Reading U Hd [start order, results when available, + link for SMS results] [postponed to 17 March] Teddington Sc [poster, & start order (PDF)][postponed to 6 April] Runcorn 8o Hd Head of the Taff Scottish Schools' Head [start order & results (MS Word docs)] Durham Small Boats Head [original start order; start order & results] [cancelled on 2 Feb, and again Sat 9 Feb, held on March 2nd] Norwich Head [date changed from 23rd Feb, but perhaps to 16th Feb] 3 Mar Nottingham Head of the Trent (date changed to 24 Feb, but postponed from then, back to 3 Mar, & sadly now cancelled) City of Bristol Head Greenwich 4s Head [date changed from 24th Feb][including a few guest eights; results] Head of the Stour (H&DARA)[results from CRC, & report from SARC] Aberdeen Eights Head [start order & results] JM & JW GB squad assessments - Peterborough 8 Mar Schools' Head (1200 div 2, 1240 div 1) [draw & results, & results by SMS text message] 9 Mar WOMEN'S EIGHTS HEAD [1300][start order - record entry; cancelled because of strong winds] Yorkshire Head [link on Y&H site, start order, & results] Berwick Head Head of the Cam [date changed from 16th Mar] 10 Mar Weybridge Vet Head [link & start order] Hammersmith Head [start order & results] Medway 4s Head 16 Mar Kingston Head [poster (gif), start order, & results] Head of the Cam [date changed to 9th Mar] North of England Head [poster, start order, & results] Clydesdale Eights & Fours Head [poster, info pages 1 & 2, entry form, revised start order (pdf), & results (xls): div 1 & div 2] [postponed from 23 Feb] 17 Mar Gloucester Head (at Wycliffe on the Wycliffe Big Head course; enquiries to GRC) Southampton Small & River Boats HORR (H&DARA) Reading U Hd [start order, results, + link for SMS results] [postponed from 2 March] Cambridge Winter League [3rd leg] 23 Mar HEAD OF THE RIVER RACE [0945] [start order & alphabetic; results: finish order, start order, alphabetic, & by status, + trophy list; now mirrored locally: finish order, start order, alphabetic, & by status, + trophy list] 23-25 Mar JW & JM scullers GB squad trials - NWSC 24 Mar Vesta Veterans Head [start order, also club order & simple text file; results, & as text file] Women's & Lightweights' Boat Races - Henley [& extra info] 5-0 to Oxford 26-29 Mar JW sweep GB squad trials - NWSC 29 Mar Thames World Sculling Challenge (Results: women: Ekaterina Karsten 1st 21:24, Claudia Blasberg 2nd 21:32, Carol Skricki 3rd 22:10, Gen Meredith 4th 22:19, Ali Gill 5th 23:29; men: Iztok Cop 1st 20:29, Vaclav Chalupa 2nd 20:42, Akos Haller 3rd 21:25, Tibor Peto 4th 21:33, Peter Haining 5th 22:18) 30 Mar UNIVERSITY BOAT RACE [live commentary & unofficial times] 31 Mar Easter Sunday Abingdon Head [date changed to April 14th] APR 1 Apr Northwich Spring Head [results on NRC website] 6 Apr Scullers' Head [date changed to 30 Nov] [Previously suggestions of a Tideway Scullers Head instead, but this will not take place this year] Teddington Sc [poster, start order, & [updated results, also on WRC site] [postponed from 2 Mar] 7 Apr Veteran Scullers Head (1230) [poster (MS Word doc), & start order] Bedford Spring 4s & Small Boats Head [results: overall & by events] 13 Apr Glasgow Small Boats Head [poster & entry forms (MS Word docs), start order (PDF): div 1 & div 2, results (PDF): div 1 & div 2] Boston Adaptive Head (closed) 14 Apr Abingdon Head [date changed from 31 Mar][start order, & results] Adur Head 16-17 Apr Senior GB squad Spring Trials - Hazewinkel [results - from RQ, & from BIRO: day 1, day 2] 17-21 Apr U23 GB squad Crew Formation Camp - Hazewinkel 20 Apr Poole Head to Head (H&DARA) Birmingham [date now fixed] [poster, draw, results, & photos on BRC site] Mortlake Juniors & Novices ? (organised by PTRC ?) Oxford City Bumping Races [programme, results, & photos] Junior Open & Go-Row Regatta [NWSC] [new date, but now cancelled] Junior & Senior Inter-Regional Champs [NWSC] [date changed from 20th to 21st, though still shown as 20th on ARA calendar] Nithsdale Junior Regatta [invitation event] [cancelled due to lack of entries] 21 Apr Leicester Junior & Senior Inter-Regional Champs [NWSC] [date changed from 20th to 21st, though still shown as 20th on ARA calendar; results from Martin Saxon, & Junior & Senior team results from the ARA] JW & JM GB squad small boats tests- Dorney 27 Apr Southampton Coastal HORR (H&DARA) [resultsaerial photo of course] Hammersmith Amateur Head of the Dart 27-28 Apr BUSA [poster, + draw & notices; Saturday results from Martin Saxon + Victor Ludorum results; unfortunately, due to the blustery wind, all racing on Sunday had to be cancelled] 28 Apr Head of the Ouse MAY 4 May Durham Supersprint (or 2 Jun) ? York Spring [link & results on YCRC site] Chiswick [timetable & results on QBC site; links now corrected] Wallingford [now Sunday only, & at Dorney] Evesham [draw, schedule, & results on ERC site] Merseyside Head of the Cam Bristol universities boat race 4-5 May Nottingham City [draw, + (from Martin Saxon) results: Sat & Sun] Strathclyde Park Regatta/ Scottish Universities' Championships [link from SARA; draw: Sat & Sun, & results: Sat & Sun] 5 May Wallingford [now Sunday only, & at Dorney][draw & results] Evesham [draw, schedule, & results on ERC site] Bideford Head (WEARA) Northern Universities Boat Race (Manchester v Salford) 6 May Marlow Spring [draw & results] 11 May Bedford Amateur [draw & results on regatta's website] Christchurch (H&DARA) [date changed to Aug 10th] Northumbrian Water University Boat Race (Newcastle v Durham) 3.15pm Borne at Chiswick Bridge [draw (xls), results (PDF), & photos] Avon County Junior [previous link not available][no event in 2002] Viking Shield Herne Bay 11-12 May Nottingham City [date changed to 4/5 May] Durham City [link & poster, + draw: Sat & Sun] North East (Aberdeen) [draw] 12 May Poplar [date changed to 19 May] Avon County U23 [previous link not available][no event in 2002] Cambridge Sprint [draw] + Summer Head to Head [draw & results] 18 May Thames Ditton [draw not here or here but now available; 201 races, 0830-1857] Worthing (H&DARA)[postponed to 30th June] Bradford Spring [draw & results] Putney Town [draw, also in Excel format on Cygnet site] Shrewsbury (including West of England Challenge Vase) [draw & results (Word docs)] Coate Water Park [draw] Clydesdale [link including draw (text, Word, & PDF), & results (Word & PDF)] 19 May Poplar [date changed from 12 May; draw & competitors' notes on PBDRC site; results from Mikrotime] Shrewsbury Sprint [draw & results (Word docs)] Brighton & Hove 22-25 May Oxford Summer Eights [including results] 25 May Twickenham [new url (replacing old address) [but if it doesn't work, try this alternative], + timetable; results to follow] Shanklin (H&DARA)[postponed to 7th July] Doncaster [draw] Castle Semple [draw] [regatta cancelled because of weather conditions] 26 May Ryde (H&DARA) [results, also report from SARC's results page] Tees [link on Tees RC website, + draw & report; photos from Brian Pluckrose; also draw & timetable (MS Word) on nerowing mailing list files page] JUN 1 Jun Coalporters (H&DARA) [report from SARC's results page] Hexham [draw (MSWord) on nerowing mailing list] Worcester (draw now available)[e-mail] Worthing (CARA) 1-2 Jun National Schools [draw & results now available; also results from Martin Saxon] Metropolitan [notice about over-subscribed entry; Saturday draw, timetable & results, Sunday draw, timetable & results] 2 Jun Northwich [draw on NRC website; longer course regatta now Sunday, not Monday] Monmouth (WARA) [CHANGED link on club website; draw (MS Word) & results now available] Durham Supersprint (or 4 May) ? 3 Jun Hereford Northwich Sprint [draw on NRC website; sprint regatta now Monday, not Sunday] Note revised bank holidays: Mon 3 Jun Jubilee Tue 4 Jun Late Spring BH 8 Jun Walton [including timetable, report, & updated results] Poole (H&DARA) [results, also report from SARC's results page] Tyne at Home [also draw (MS Excel) + safety instructions & rules (MS Word), on nerowing mailing list files page] Peterborough Bridgnorth [cancelled through lack of entries] Avon County Oarsome [link] Plymouth (WEARA) (date changed from 22 Jun) Agecroft [cancelled] Edinburgh/ Glasgow Universities Boat Race [report from Mike Haggerty] 8-9 Jun London Docklands [draw & results summary; full results from Mikrotime: Sat/Sun] 9 Jun Weybridge Ladies [link on WLARC site][timetable now available] Peterborough Sprint Sefton Sprint Bexhill 12-15 Jun Cambridge May Bumps [bumps charts (also from Tim Granger)] 15 Jun Southampton Town (H&DARA)[results, also report from SARC's results page] Barnes & Mortlake Marlow Town [draw & timetable] Star [link on club website] Stratford [draw & results] Folkestone 15-16 Jun Reading Amateur [draw; now results of finals: Sat, Sun] Durham Regatta [link, incl. draw for Sat & Sun] Scottish Championships [links, including draw, on SARA site; results (xls): Sat, Sun] 16 Jun National Veterans/ Loughborough [draw on LBC site, & results from Martin Saxon] Star Sprint [link on club website] Shoreham 22 Jun Marlow Amateur [new website; draw & results + post-regatta press release] Milford (Lymington) (H&DARA) [postponed to 17th August] York Summer [draw & results, on YCRC website] Horseferry ? Nithsdale [notice (MS Word), & draw (xls)] Plymouth (WEARA) (date changed to 8 Jun) 21-23 Jun HENLEY WOMEN'S REGATTA [timetable & draw; results now available: Fri/ Sat/ Sun] 23 Jun Lancaster Thames Valley Park Herne Bay 28 Jun HENLEY ROYAL REGATTA - Qualifying Races [results] 29 Jun Richmond (timetable, draw, & results) Reading Town (draw) Woolston (H&DARA) [results, also report from SARC's results page] Leeds Sprint [cancelled; date may change for next year] Peterborough J14 [draw, timetable, & results] Ironbridge Hastings Wimbleball 30 Jun Egham [draw, & results, on WSPC site] Ironbridge Worthing (H&DARA)[postponed from 18th May; cancelled again, no new date yet] JUL
3-7 Jul HENLEY ROYAL REGATTA [entries + press release, timetable, & draw, (+ draw from RQ), results of qualifying Races, race results, & photos; press report links from RQ, Scottish reports from SARA, culminating in the first HRR win for a Scottish club, & FISA report] 6 Jul Newport (Cowes) (H&DARA) [results, also report from SARC's results page] Talkin Tarn [timetable] Totnes & Bridgetown Royal 7 Jul Totnes & Bridgetown Royal Shanklin (H&DARA)[postponed from 25th May] [results, also report from SARC's results page] 12 Jul Doggett's Coat & Badge 13 Jul Kingston Amateur [draw & timetable now available, results in due course] Henley Veterans [draw, timetable, & results] Southsea (H&DARA)[results, also report from SARC's results page] Burton Llandaff [draw] Exeter 14 Jul Kingston Borough [draw & timetable now available, results in due course] Bedford Quarts Sprint [links, including draw, timetable, & entry list by club, + results] Burton Sprint Llandaff Sprint [draw] 19-21 Jul NATIONAL CHAMPIONSHIPS [on-line entries now closed (record entry, 822 crews); timetable, summary of first races, & draw: Fri, Sat, Sun; live commentary; results: Fri, Sat, Sun] 20 Jul Molesey (but the boat auction was cancelled) [Saturday programme & results] West of England Juniors & Veterans, Bideford (WEARA) 21 Jul Molesey Junior [Sunday programme] 23-26 Jul Cambridge Town Bumps [preview] 27 Jul Swanage (H&DARA) [results, also report from SARC's results page] Home International - Strathclyde Park [draw & timetable, Scottish team announcement, & results report (also from RQ); results with times now available: page 1/ page 2] Staines [link, including draw & results] Henley Disabled St Neots Bewdley Chester [date changed to 17 August] Deal 28 Jul Burway Junior & Veteran St Neots Sprint Bewdley Sprint Chester [date changed to 18 August] AUG
3 Aug Henley Town & Visitors [draw & results now available] Bournemouth (H&DARA) [results, also report from SARC's results page] Sudbury [poster & results] Appledore & Instow (WEARA) Warrington Dover 10 Aug Maidenhead [draw (MS Word)] Berwick Peterborough Summer [poster, Saturday draw, & timetable] Stourport [Saturday draw & results] Paignton (WEARA) Eastbourne Christchurch (H&DARA) [date changed from May 11th] [results, also report from SARC's results page] 11 Aug Peterborough Summer Sprint [poster, Sunday draw, & timetable] Stourport Sprint [Sunday draw & results] 17 Aug Oxford City [draw & programme + results] Warwick (closed) Chester [date changed from 27 July] Scottish Jollyboat Championships (Greenock) Milford (Lymington) (H&DARA) [postponed from 22nd June][results, also report from SARC's results page] 18 Aug Abingdon [changed url, + photos] Chester [date changed from 28 July] 16-25 Aug Festival of Rowing - NWSC [Rowing Service link, including results; results from Martin Saxon, results also on Festival site]; Festival including: 17-18 Aug Commonwealth Rowing Championships [provisional entry list & race list; England & Scotland team announcements; competitor lists, commentary, & results, + medal table] 18 Aug Festival Club Sprint Regatta [programme] 21 Aug University Sprint Regatta 22-24 Aug FISU World University Rowing Championships [provisional entry list & race list; competitor lists, commentary, & results, + medal table] 24 Aug BTC (H&DARA)[results, also report from SARC's results page] Hammersmith Summer Gloucester [results ] Torbay Royal (WEARA) Loch Lomond Sprint [regatta cancelled because of lack of entries] 25 Aug Ross Veterans & Juniors Bristol Avon [new link] 26 Aug Ross 29 Aug Dartmouth (WEARA) [including draw] 31 Aug Itchen Imperial (H&DARA) [results, also report from SARC's results page] Bideford (WEARA) Inverness Sprint [poster, entry form, draw, & results] SEP
1 Sep Hants & Dorset Championship and South Coast Selection row-offs if required (H&DARA) North of England Sprint Championships 7 Sep Nithsdale Sprint [cancelled] Great River Race [results, + report on rsr newsgroup] 8 Sep Worcester Veteran & Junior [e-mail + draw] Cambridge Autumn [results] 14 Sep Glasgow Sprint [notice on GRC site, also poster, invitation letter, & draw] Swindon Splash 'n' Dash [new event] South Coast Championships, Torbay [Postponed to Sunday 15th and moved to Dartmouth; report from SARC's results page] 15 Sep Boston Marathon [results: overall & by events] 21 Sep Bradford Sprint [poster, draw & results] Isis Sculls (formerly Oxford City Vet & Jun Sc Head)[draw, & results by time & by events] Aberdeen Sprint [draw] 22 Sep Danesfield SBH Cotswold Festival 28 Sep Durham Veterans & Junior [draw] York Sprint [draw & results] Wallingford LDSc [draw; photos; results: overall, by events, & by club] Norfolk LDSc Chester LDSc [poster & draw, + results (div 1 & div 2) on RCRC site, now updated] Castle Semple Sprint [draw] 29 Sep Monmouth Head [new date; on MRC site] Thames RC Triathlon OCT 5 Oct Hylton Scullers Head [results] Pairs Head [draw & results] Kingston Junior Fours Head [results] Cambridge SBH [results] Evesham Junior/Oarsome Head St Andrews University Regatta - Forfar (notice, events offered, & entry form) [cancelled because of shortage of entries] 6 Oct Reading SBH [draw, + results from Mikrotime] Maidstone Scullers Head St Neots SBH [starting order on SNRC site] Rower's Revenge Triathlon - Marlow [entries closed as oversubscribed; provisional start list, + results from Mikrotime] 12 Oct Wear Scullers Head [results] Weybridge Silver Sculls [start order & results now available] 13 Oct Bedford Autumn 4s & Small Boats Head [draw (by status, by club, & by division), & results (also here)] Worcester SBH [e-mail] [start order, + results (div 1/ div 2)] Ancholme Head [results] 19 Oct Tyne Scullers Head [results] Marlow LDSc [new link, + results (am/pm), on MRC site] Runcorn October Head Avon County Oarsome HoRR [new link][cancelled] Senior M & W GB squad assessments (in singles) - Boston [results from BRC & from ARA] 20 Oct Upper Thames Fours & SBH [draw (div 1/ div 2), + entry details & results from Mikrotime] Nottingham SBH [start order, + results: div 1/ div 2] 26 Oct Wansbeck Scullers Head [results] Henley LDSc [changed url; draw & results now available] Cambridge Autumn Head [start order & results] Dee Autumn Head [poster, draw, & results] Clydesdale Scullers Head [start order][cancelled; too much water; rescheduled for 23 Nov] 27 Oct City of Bristol SBH [replacing old link; starting order now available; new event; postponed because of forecast high winds (see notice on rsr)] NOV 2 Nov Fours Head (changed time: 13:15) [draw; results: finish order, by events, & in alphabetic order; press release now available on 4s head site, & also at NErowing list] Berwick LDSc [start order; event cancelled owing to water conditions in start area] 3 Nov Kingston SBH [poster on KRC site, & now start order; results] Veteran Fours Head [start order, + results: overall, alpha, & by events] Star Small Boats Head [now combined with Great Ouse Sculling Championships] 5 Nov Wingfields heats (if required) 12:15 7 Nov Wingfields 13:45 [entries to OWH-C by 30 October][reports from Independent & Times] 9 Nov Tees Scullers Head + Tees SBH [info on TRC site + results: ScHd/ SBH] Pangbourne Junior Sc [changed url][ + results in due course from Mikrotime] [cancelled owing to river conditions] Northwich SBH Inverness Fours Head [start order & results] 10 Nov Stourport SBH [new date][I'm told that this has been cancelled] Head of the Soar, Loughborough 16 Nov Tiffin SBH [draw: div 1/ div 2; results in due course from Mikrotime] [postponed because of river conditions, hopefully to be rescheduled to 18th Jan] Trafford Head Aberdeen Fours Head [start order][cancelled; see photos & video] Cambridge Winter Head [instructions & draw] Bristol University Head [new date, but cancelled according to ARA calendar] Junior (& J16) M & W GB squad assessments (early ID trial) - Boston [results from BRC: div 1/ div 2, & from ARA] 17 Nov York Small Boats Head [postponed to 24 Nov] Marlow Fours & Pairs Head [cancelled, but now rescheduled to 8 Feb 03] Great Ouse Sculling Championships (now combined with Star SBH - 3rd Nov) Aberdeen Small Boats Head [start order][cancelled; see photos & video] Docklands SBH [postponed to 9 Feb 2003] British Indoor Rowing Championships [preview, race schedule, live commentary, & results] 23 Nov Hampton SBH [poster][cancelled; new info] Monkton Bluefriars SBH [entry list; results in due course] Huntingdon Head (now 30 Nov according to ARA calendar) Clydesdale Scullers Head [rescheduled from 26 Oct; start order & results] 24 Nov York Small Boats Head [postponed from 17 Nov; start order: div 1/ div 2/ div 3; results & pictures] East Midlands Big 'Ed (closed event) 30 Nov Scullers' Head 1230 [changed date, was 6 Apr; change now confirmed; also changed time, was 1200; start order, also alphabetic by surname, by club, & as text file; Updated results (also by category, by club, by name, & pennant winners)] Evesham Head [draw] Rutherford Head [link, & poster, safety notes, marshalling instructions, & results] Glasgow Fours Head [start order, + results: div 1/ div 2] Huntingdon Head (was 23 Nov, but now 30 Nov according to ARA calendar) DEC 2 Dec OUBC Trial Eights [new crew lists & preview, + report from RQ in the Daily Telegraph] 5-6 Dec Cambridge University Fairbairn Cup races (Novices 5th Dec: results, Seniors 6th Dec: results) 7 Dec Walton SBH [postponed to 25th Jan 2003] Wycliffe SBH [new link, including results] Liverpool Head of the Float [not being held this year, because of development work on LVRC clubhouse] 8 Dec Wallingford Head [new info, including results; Nov & Sen 4 crews were excluded] Maidstone SBH Newark SBH [new results] 14 Dec Burway SBH [new starting order, + results: overall, & by events] Senior M & W GB squad assessments (in singles) - Boston [new results: from BRC: div 1/ div 2, & updated results from ARA] 15 Dec Tideway SBH (date CHANGED from 21 Dec; starting order & results now available) Exeter Head [new link; results now available, + photos from Robert Treharne-Jones] 19 Dec CUBC Trial Eights 12:00 [new preview, results, & report] 21 Dec Tideway SBH (date CHANGED to 15 Dec) Move on to next year: 2003 calendar

See also: ARA calendar for 2002 [CHANGED url]

International events in 2002
Skiffing calendar 2002 [new link]
H&DARA calendar 2002
Northern calendar 2002/3
Yorkshire & Humberside calendar
Thames regional calendar 2002 [new link]
SARA calendar 2002
NWSC calendar 2002 [new link]

ARA meeting calendar

Back to DJB's Rowing page

Visits to this website since 1 Jan 00:

Counter courtesy of Net Digits®.